Wyjaśnienia dotyczące Kursu na Asystentów

Zarząd Oddziału w Radomiu Związku Kynologicznego w Polsce informuje wszystkich zainteresowanych, że Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy w dniu 16 listopada 2020 złożył wniosek do Sądu Rejonowego dla miasta st.,Warszawy XII Wydział Gospodarczy. Przedmiotem wniosku są między innymi uchwały dotyczące składu osobowego Zarządu, a co za tym idzie również uchwała Prezydium Zarządu Głównego z dnia 25 sierpnia 2020 roku podtrzymana uchwałą Zarządu Głównego z  dnia 9 października 2020 roku w sprawie unieważnienia kursu asystenckiego w Oddziale Radom.
W tym stanie rzeczy ocena formalna trybu podjęcia wskazanej uchwały jest zależna od rozstrzygnięć Sądu. 
Zarząd Oddziału ZKwP w Radomiu nie będzie rozpatrywał żadnych wniosków wnoszonych przez osoby uczestniczące w kursie do czasu jak sprawa nie zostanie zakończona prawomocnym wyrokiem.
Przypominamy, że kurs asystencki zakończył się z dniem 24 sierpnia 2020 roku, a wszyscy jego uczestnicy otrzymali w formie elektronicznej wydane zaświadczenia o jego ukończeniu.

Wszelkie roszczenia finansowe względem Zarządu ZKwP Oddział w Radomiu na chwilę obecną są bezzasadne do czasu zakończenia sprawy. 

Kurs asystencki został zrealizowany zgodnie z zatwierdzonym programem szkolenia z dnia 26 listopada 2019 roku, zatwierdzonym składem komisji sędziowskiej zgodnie z pismem z dnia 7 stycznia 2020 roku, na podstawie zgody Prezydium Kolegium Sędziów z dnia 21 stycznia 2020 roku, która nie określała trybu jego przeprowadzenia.

Kurs został zrealizowany zgodnie z wytycznymi dla organizatorów spotkań biznesowych, szkoleń, konferencji i kongresów w trakcie epidemii SARS-CoV-2 jakie obowiązują w Polsce.
Zgodnie z paragrafem 9 Regulaminu Sędziów i Asystentów to Oddział jest Organizatorem kursu  pod warunkiem, że otrzymał taką zgodę.
Zgodnie z paragrafem 10 Regulaminu Sędziów i Asystentów to Oddział jest Organizatorem egzaminu o ile został on zatwierdzony.
Zarząd Oddziału w Radomiu do dnia dzisiejszego nie otrzymał żadnego pisma od Prezydium Kolegium Sędziów, które by anulowało wydaną zgodę lub zatwierdzenie składu komisji egzaminacyjnej.

Zarząd Oddziału w Radomiu był i jest zobligowany do przestrzegania wszystkich warunków określonych Rozporządzeniem Rady Ministrów z 9 października 2020 r., znowelizowanego Rozporządzeniami Rady Ministrów z dnia 14, 16, oraz 23 października 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 1758, 1797, 1829, 1871). i obowiązujących w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, w tym warunków określonych co do organizacji egzaminu asystenckiego. 

Poniżej publikujemy stosowną korespondencję

or1 Ponowny wniosek z zakresem programowym

or2 Proponowani wykładowcy

or3 zgoda na kurs asystencki

 


 

Uchwała Głównej Komisji Rewizyjnej ZKwP nr GKR.VII.25.2020

 

Drodzy Członkowie Radomskiego Oddziału ZkwP, Koleżanki i Koledzy, Nasi Sympatycy!

Poniżej publikujemy oficjalne stanowisko GŁÓWNEJ KOMISJI REWIZYJNEJ w sprawie zawieszenia Członków Zarządu naszego Oddziału jak również Kolegów z Zarządów Oddziałów Rzeszów, Będzin i Zakopane. Rozwiewa ono wszelkie wątpliwości, co do zgodnego ze Statutem ZKwP umocowania Członków Zarządu oraz pokazuje bezprawne działania ze strony ZG P. Magdziarskiej wymierzone w Nasz Oddział I Naszych Członków.


 

Zablokowana strona www i adresy poczty elektronicznej

 

Drodzy Członkowie Radomskiego Oddziału ZKwP, Koleżanki i Koledzy, Nasi Sympatycy!

W dniu 02/08/2020 w późnych, niedzielnych godzinach wieczornych - z przyczyn nam niewiadomych oraz bez naszej wiedzy - została zablokowana strona internetowa naszego oddziału.

W związku z zaistniałą sytuacją pragniemy uspokoić wszystkich naszych Członków, Koleżanki i Kolegów, że nasz oddział pracuje dalej w trybie zdalnym. Jesteśmy dla Was nieprzerwalnie od ponad 30 lat, wspieramy Was, pomagamy realizować Wasze marzenia kynologiczne. Nasz oddział to nie tylko biuro czy strona internetowa - to Ludzie oddani kynologii od wielu lat, charyzmatyczni, zaangażowani w pracę na rzecz naszej kynologicznej Społeczności. Nie zmarnujemy pracy naszych Poprzedników, którzy budowali Radomski Oddział, a których pracę kontynuujemy z dumą!

Czytaj więcej: Zablokowana strona www i adresy poczty elektronicznej

Komunikat Zarządu Oddziału

Drodzy Członkowie, Koleżanki i Koledzy Oddziału Radom,
czujemy się w obowiązku poinformować Was o ostatnich wydarzeniach, które w najwyższym stopniu zaniepokoiły nas jako osoby kierujące i odpowiedzialne za prawidłową działalność i funkcjonowanie naszego Oddziału.
Z ogromnym zdumieniem dowiedzieliśmy się, że Zarząd Główny pod kierownictwem Pani Iwony Magdziarskiej – Olesińskiej w dniu 04.07.2020 roku podjął Uchwałę o zawieszeniu Zarządu Oddziału w Radomiu, ustanowienia Zarządu Tymczasowego oraz o cofnięciu nam pełnomocnictwa do jego reprezentowania.
Pismo w tej sprawie, bez załączonej Uchwały, podpisane przez Panią Magdziarską i Pana Sobkowicza otrzymaliśmy w dniu 13.07.2020r.

Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że z podjętą decyzją absolutnie się nie zgadzamy i nie akceptujemy jej ponieważ nie zrobiliśmy niczego, co zgodnie ze Statutem naszego Stowarzyszenia dałoby podstawę do jej wydania.
W przesłanym piśmie wymieniono § 29 Statutu, który mówi o zaniechaniu działań lub działaniu na niekorzyść Związku Kynologicznego. Naszym zdaniem absolutnie nie dotyczy on nas jako Zarządu Oddziału. Uważamy wręcz, że działania i podejmowane przez nas inicjatywy mogą być przykładem dla wielu innych oddziałów. Szczególnie w ostatnim trudnym czasie pandemii nie siedzieliśmy z założonymi rękami, tylko robiliśmy wszystko aby nie zaburzyć płynności organizacyjnej, działalności hodowlanej i finansowej Oddziału.

Poniżającym dla nas jest fakt, iż Zarząd p.Magdziarskiej w najmniejszym stopniu nie sygnalizował ani nie przesyłał żadnych uwag w stosunku do naszej działalności. Nikt z przedstawicieli naszego Zarządu nie miał możliwości uczestniczyć w posiedzeniu plenarnym tego Zarządu, kiedy podejmowano tę haniebną Uchwałę, gdzie moglibyśmy bronić naszego stanowiska na postawione zarzuty, o ile w ogóle takie są, ponieważ naszym zdaniem w grę wchodzą zupełnie inne fakty, których jedynie możemy się domyślać, a można je nazwać brudną polityką jaką uprawia ten Zarząd.

 

Czytaj więcej: Komunikat Zarządu Oddziału

Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh Billings

O NAS

Od 32 lat radomski oddział Związku Kynologicznego w Polsce działając prężnie wspiera hodowców i sympatyków psów rasowych w regionie.

Śledź nasz oddział w social mediach

Szybki kontakt

Związek Kynologiczny w Polsce
Oddział w Radomiu
Kilińskiego 15/17 26-600 Radom

wtorki i czwartki
17.00 - 20.00
tel.+48 363 16 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.