Spotkania handlingowe

 
Serdecznie zapraszamy Członków naszego Oddziału na spotkania handlingowe w kompleksie u Grubego- Centrum Konferencyjno - Rozrywkowe, ul. Warszawska 98/100 Wielogóra 26-660 Wielogóra

Uwaga!! obowiązkowe aktualne zaświadczenie szczepienia przeciw wściekliźnie do wglądu
 
Spotkania odbywać się będą w poniedziałki od godziny 18.00 do 20.00. Każdy sam ćwiczy ze swoim psem, ale oczywiście przychodzą również doświadczeni wystawcy i na pewno nie odmówią pomocy.
 
Odpłatność dla Członków Oddziału 50,00 zł za 3 miesiące płatne na konto Oddziału z tytułem wpłaty „handling” (dane do przelewu dostępne na stronie w zakładce ||kontakt||).
Telefon kontaktowy 505 544 722

 


 

NASZE PSY - KONKURS FOTOGRAFICZNY

 
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez Zarząd Radomskiego Oddziału Związku Kynologicznego w Polsce wraz z właścicielem marki OPTIMEAL i właścicielem marki POKUSA. 

 
Motywem przewodnim konkursu fotograficznego „NASZE PSY” jest oczywiście nasz czworonożny przyjaciel lub przyjaciele - towarzyszący w naszym życiu każdego dnia. Chcemy pokazać nasze psy w najrozmaitszych sytuacjach życiowych - na wystawie, na zawodach, treningach, ale także na zwykłych spacerach czy w domowym zaciszu.
Celem konkursu jest promocja psa rasowego, Radomskiego Oddziału Związku Kynologicznego w Polsce oraz właścicieli i hodowców psów rasowych. 


 
Najpiękniejsze zdjęcia posłużą do produkcji kalendarza ściennego w formacie B2 zawierającego 13 kart, którego wydanie przewidziane jest na ostatni tydzień stycznia 2022. Partnerem produkcyjnym kalendarza jest firma Kormotech właściciel marki OPTIMEAL.
 
* Organizatorem konkursu fotograficznego jest Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Radomiu, ul. Kilińskiego 15/17 


  Partnerami fundującymi nagrody dla właścicieli zwycięskich zdjęć są firmy OPTIMEAL i POKUSA
* Konkurs adresowany jest do Członków radomskiego oddziału ZKwP. Uczestnik konkursu musi być pełnoletni i musi posiadać pełne prawa członkowskie nie ograniczone zawieszeniem przez Zarząd Oddziału czy Oddziałowy Sąd Koleżeński 

* Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne i dobrowolne

CZAS TRWANIA KONKURSU:
Konkurs rozpoczyna się 04.01.2022 roku i trwa do północy 16.01.2022
 
NAGRODY W KONKURSIE:
Bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe złożone z własnych produktów dla zwycięskich prac ufundują marki OPTIMEAL i POKUSA. Firma POKUSA dodatkowo ufunduje dla wybranych psów profesjonalne sesje fotograficzne.
Wszystkie zwycięskie prace w konkursie fotograficznym (minimum 13 prac lub ich wielokrotność) zostaną użyte do produkcji kalendarza ściennego na 2022 rok.
 
REGULAMIN KONKURSU:
1. Celem konkursu fotograficznego „NASZE PSY” jest promocja psa rasowego, promocja Radomskiego Oddziału Związku Kynologicznego w Polsce oraz promocja właścicieli i hodowców psów rasowych zrzeszonych w naszym oddziale.
 
2. Każdy uczestnik może zgłosić maksimum 3 fotografie w dużej rozdzielczości (w formacie JPG o maksymalnym rozmiarze 4 MB). Prosimy aby zdjęcia posiadały co najmniej 2800 pikseli na dłuższym boku i minimum 300 dpi. Każde ze zdjęć powinno zostać wysłane osobną wiadomością zawierającą wszystkie niezbędne dane ujęte w punkcie 3 (poniżej)

 
3. Prace konkursowe należy nadsyłać na konkurs fotograficzny w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z następującymi danymi: imię i nazwisko autora zdjęcia, imię i nazwisko właściciela psa, numer telefonu, e-mail, imię i przydomek psa, numer rejestracji oddziałowej psa lub psów. W mailu proszę zawrzeć informację, że wyrażacie Państwo dobrowolnie zgodę na publikację zdjęcia psa w materiałach Oddziału ZKwP Radom, a także nieodpłatnie przenosicie na Organizatora wszelkie prawa autorskie. 

 
4. Fotografie muszą być pracami autorskimi (czyli samodzielnie wykonanymi), które nie mogą być poddane retuszowi w programach graficznych. Mogą być tylko wykadrowane, ale nie ulepszane i upiększane. Zdjęcia muszą być wykonane tylko psu, którego uczestnik jest właścicielem i jest zarejestrowany w Radomskim Oddziale (w przypadku współwłasności liczy się rejestracja jako główny właściciel).
 
5. Uczestnik konkursu zgłaszając swoją pracę zobowiązuje się do przesłania czystego zdjęcia (bez znaków wodnych, podpisów) oraz bez wizerunku ludzi.

 
6. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Organizatora konkursu fotograficznego „NASZE PSY" do celów związanych z przeprowadzeniem konkursu, a w przypadku otrzymania nagrody - w celach promocyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U z 1997., nr 133, poz.883 z późniejszymi zmianami).
 
7. Uczestnik, poprzez wysłanie zdjęcia/zdjęć na konkurs, nieodpłatnie przenosi na Organizatora wszelkie autorskie prawa majątkowe do nich, na wszelkich polach eksploatacji, o których mowa w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2000 r., Nr 80, poz. 904 z późniejszymi zmianami). 

 
8. Nadesłanie prac na konkurs oznacza akceptację jego warunków, wyrażonych w niniejszym regulaminie.
9. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów
Wszelkich dodatkowych informacji udzielimy jeśli napiszecie Państwo pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Zmiana opłat za Egzamin Asystencki

 

UWAGA!!!
Informujemy, że opłata za Egzamin Asystencki została zmieniona uchwałą Zarządu Głównego z dnia 11.12.2021 z kwoty 200 zł na kwotę 150 zł. Osoby które już uiściły wyższą opłatę, proszone są o wysłanie maila z prośbą o zwrot nadpłaconej kwoty na adres Księgowości Oddziału: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W treści maila prosimy o podanie numeru konta na które ma zostać dokonany zwrot.

Przypominamy, że zgłoszenia na Egzamin Asystencki oraz wymagane kopie dokumentów wraz z potwierdzeniem opłaty należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 31 grudnia 2021 roku.

 


 

Publikacja "100 lat kynologii w wolnej Polsce"

 
Zarząd Główny ZKwP podjął uchwałę o wydaniu książki „100 lat kynologii w wolnej Polsce
W roku 2022 ukaże się długo oczekiwana, wyczerpująca, pozycja albumowo-książkowa obejmująca historię kynologii w Polsce od czasów średniowiecznych do obecnych. Znajdziecie w niej opis dziejów psa na ziemiach polskich, powstania naszej organizacji oraz bloki tematyczne dedykowane naszym rasom narodowym – polskiemu owczarkowi nizinnemu, polskiemu owczarkowi podhalańskiemu, ogarowi polskiemu, chartowi polskiemu, gończemu polskiemu i polskiemu spanielowi myśliwskiemu.
Księga jest napisana w języku polski i angielskim, ma objętość 400 stron, zawiera 500 ilustracji i rycin.
Zamówienia oraz dystrybucja poprzez Oddziały ZKwP.
Dla członków ZKwP specjalna cena w wysokości 100 zł.
Członkowie Oddziału Radom zainteresowani zakupem publikacji mogą już składać swoje zamówienia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wszelkie informacje na temat książki będą publikowane na bieżąco.
 
 

Odwołane grudniowe Wystawy Psów Rasowych

Zarząd Oddziału podjął uchwałę o odwołaniu Wystaw Psów Rasowych, która miały się odbyć w dniach 4-5.12.2021 w związku z decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii zakazującego organizowania targów, wystaw, konkursów, pokazów z udziałem psów, kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę. Powiat radomski i miasto Radom wyznaczony został jako obszar zagrożony wścieklizną. Przypominamy przy okazji, że Powiatowy Lekarz Weterynarii wydał nakaz trzymania psów na uwięzi lub na ogrodzonym terenie zamkniętym.

 


 

Opłaty za Kurs dla Hodowców dla osób funkcyjnych w Oddziale

Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Zarząd Oddziału podjął decyzję o przyznaniu Kierownikom Sekcji i ich Zastępcom, a także wszystkim osobom funkcyjnym w organach KR i SK itd oraz pracownikom biura prawa do bezpłatnego korzystania z nagrań wykładów Kursu dla Hodowców 2021.
W przypadku chęci uczestnictwa w/w osób w wykładach on-line w czasie rzeczywistym konieczne będzie wniesienie opłaty za Kurs.

 


 

Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh Billings

O NAS

Od 32 lat radomski oddział Związku Kynologicznego w Polsce działając prężnie wspiera hodowców i sympatyków psów rasowych w regionie.

Śledź nasz oddział w social mediach

Szybki kontakt

Związek Kynologiczny w Polsce
Oddział w Radomiu
Kilińskiego 15/17 26-600 Radom

wtorki i czwartki
17.00 - 20.00
tel.+48 363 16 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.